Atrakcje


Położony w Przesiece 600 m n.p.m przy ul. Brzozowe Wzgórze 8B.
Jest to miejsce jedyne w swoim rodzaju. To nie tylko oaza ciszy i spokoju, ale również przepiękny ogród, po którym spaceruje się z wielką przyjemnością. Stanowi żywy fragment japońskiej kultury. Jest to jedno z niewielu takich miejsc w Polsce. Na powierzchni 1,5 ha znajduje się bogaty zbiór roślin ozdobnych pośród których znajduje się siedem stawów, strumienie oraz 6m wodospad. Naszą chlubą jest duża kolekcja różaneczników - około 600 krzewów, a także roślin iglastych i bylin.
Do Ogrodu prowadzi ogromna drewniana główna brama wejściowa zwana TORI, Urozmaicona linia ścieżek pozwala na dotarcie do atrakcyjnych miejsc Ogrodu, otwierając przed zwiedzającymi coraz to nowe widoki, zapraszając do zatrzymania się i chwili medytacji.
Centralną część Ogrodu stanowią dwa wodospady oraz łączący je staw. Pierwszy wodospad zwany męskim ma wysokość ok.6m, woda spadając z niego rozbija się dziko o wystające skały. Drugi wodospad zwany żeńskim ma znacznie łagodniejszy charakter jest niższy a woda łagodnie spływa pieszcząc kamienie.

www.http://siruwia.pl/

Park BAJEK
Park BAJEK

Odwiedziny Parku Bajek to doskonały pomysł na spędzenie czasu na świeżym powietrzu, szczególnie przez grupy dzieci i całe rodziny.

Idąc leśnymi ścieżkami odkryć można bajkowe chatki, każda z nich opowiada inną opowieść. Zobaczyć można takie bajki jak: "Królowa Śniegu", "Calineczka", "Jaś i Małgosia", "Talary z gwiazd", "Żabi król", "Czerwony kapturek", Śpiąca królewna", "Kopciuszek", „Kot w butach”, „Roszpunka” i „Pinokio”. Przy każdej z nich dzieci mogą rozwijać swoją wyobraźnie poprzez słuchanie bajki czytanej przez narratora a także podziwiając ruchowe inscenizacje w chatce. Poza bajecznymi domkami na terenie parku znajduje się duży plac zabaw z nowoczesnymi konstrukcjami.

Każdy może samodzielnie wspiąć się na szczyt miniaturowej Śnieżki i dotknąć kamiennej makiety obserwatorium meteorologicznego i schroniska, które stanowi wierną kopię oryginalnych budynków. Pod szczytem znajduje się specjalny tunel, gdzie ukryty jest "Skarb Ducha Gór". Ogromnym zainteresowaniem cieszą się gry wodne, w które można bawić się na dowolny sposób.

Park spełnia także rolę edukacyjną, w gablocie umieszczono wszystkie rodzaje grzybów rosnących w naszych lasach, które oznaczono tabliczkami z nazwą. Przy Parku działa również letni tor pontonowy (Summer Tubing). Na specjalnych pontonach mogą zjeżdżać zarówno małe dzieci, jak i dorośli. Wejście do Parku dodatkowo premiowane jest darmowym zjazdem na torze.

text ze strony:  http://www.parkbajek.pl/

Świątynia Wang

Świątynia Wang
Świątynia Wang

Kościółek pod wezwaniem Naszego Zbawiciela położony jest w Górnym Karpaczu na zboczu Czarnej Góry. XII wieczny obiekt pochodzący z Norwegii został sprzedany i sprowadzony do Karpacza dzięki staraniom m.in. hrabiny Fryderyki von Reden z Bukowca. Drewniany sosnowy Kościółek prezentuje skandynawskie drewniane budownictwo sakralne, uznawane jest jak bezcenne dzieło sztuki nordyckiej. Obiekt można zwiedzać. Zwiedzanie * od godz. 9.00 do 18.00 - (15.04 - 31.10) * od godz . 9.00 do 17.00 - (1.11 - 14.04) Cennik 2012 * ulgowy 4zł, * normalny 7zł

SKOCZNIA NARCIARSKA ORLINEK
SKOCZNIA NARCIARSKA ORLINEK

Położona jest w Górnym Karpaczu. Jest to największa skocznia w Sudetach, jej punkt krytyczny wynosi K-85, posiada również homogolację FIS. Zaliczana jest do grupy średnich skoczni w Polsce. Zimą odbywają się na niej skoki, a latem pełni funkcję punktu widokowego oraz organizowane są tutaj skoki na bungee 40m i zjazdy na linach. Rekord skoczni: 94,5 m należy do Adama Małysza

DZIKI WODOSPAD
DZIKI WODOSPAD

 

 Dziki Wodospad, położony w pobliżu dolnej stacji kolei linowej na Kopę, powstał w wyniku spiętrzenia wód rzeki Łomnicy. Jest miejscem, które bardzo chętnie odwiedzają rzesze turystów oraz fotografują się na tle spadającej z kilkumetrowej wysokości wody.
 

Śnieżka
Śnieżka

Królowa Karkonoszy 1602 m n.p.m., najwyższa góra Sudetów oraz Republiki Czeskiej. Na jej wierzchołku znajduje się barokowa kapliczka św. Wawrzyńca, Schronisko na Śnieżce, Obserwatorium Meteorologiczne. Z kolei po czeskiej stronie Śnieżki stoi najwyżej położona czeska poczta oraz wyciąg krzesełkowy

Muzeum Sportu i Turystyki
Muzeum Sportu i Turystyki

Położone jest w centrum Karpacza, Muzeum mieści się w XVIII wiecznej górskiej przysłupowej chacie. Głównie prezentowana jest tutaj historia i rozwój turystyki karkonoskiej, dzieje sportu zimowego w Karkonoszach oraz ochrona środowiska przyrodniczego. Cennik 2012 * ulgowy 4zł, * normalny 6zł Adres: Kopernika 2, Karpacz 75 76 19 652. Muzeum czynne: wtorek - niedziela 9.00-17.00, poniedziałek - nieczynne.

	 Western City
Western City

Miasteczko Country położone jest pomiędzy Ściegnami a Karpaczem u podnóża Karkonoszy. Po przekroczeniu granic miasteczka przenosimy się w czasy tzw. „dzikiego zachodu”, gdzie widok przechadzającego się szeryfa nie dziwi nikogo, turysta może stać się świadkiem najazdu Indian lub napadu na bank. Cennik 2011 * w tygodniu 9zł/7zł * weekend 11zł/8zł, Kontakt: 75 761 95 60.

Park Miniatur Zabytków Dolnego Śląska
Park Miniatur Zabytków Dolnego Śląska

Park Miniatur Zabytków Dolnego Śląska został oficjalnie otwarty 14 sierpnia 2003.Mieści się on na terenie wydzielonym z fabryki dywanów w Kowarach. W Parku Miniatur zbudowane zostały modele głównie w skali 1:25 i kilka w skali 1:50. Prezentowane obiekty to m.in. kościoły, zamki, pałace, starówki miast, ratusze, schroniska górskie itp. Miniatury są wierną kopią prawdziwych obiektów ze wszystkimi szczegółami i detalami. W Parku można zobaczyć także obiekty w całej okazałości z lat swej świetności, które obecnie popadły w ruinę, bądź są niedostępne do zwiedzania. Modele zbudowane są z materiałów odpornych na warunki atmosferyczne, dzięki czemu są wkomponowane w piękne zielone z kolorowymi kompozycjami kwiatowymi otoczenie. W deszczowe dni turyści też nie muszą się martwić, gdyż przygotowane dla nich są parasole oraz część ekspozycji jest umieszczona pod dachem. O miniaturach opowiadają osoby oprowadzające, które świetnie znają historię regionu i poszczególnych obiektów i swymi ciekawostkami i zabawnymi historyjkami umilają pobyt w Parku Miniatur.

Sztolnie  Kowary-podziemna trasa turystyczna
Sztolnie Kowary-podziemna trasa turystyczna

W towarzystwie przewodnika podążycie tajemniczą i magiczną ścieżką odkrycia przez XII-wiecznych Gwarków – Walonów rud żelaza i innych cennych kruszców. Usłyszycie także przez długie lata ściśle tajną historię uranu wydobywanego przez Związek Radziecki w Polsce. Zobaczycie bogactwo ekspozycji związanych zarówno z geologią Sudetów jak i górniczymi technikami wydobycia. Odkrywców, chcących zgłębić wszystkie tajemnice, które czekają na Was w Sztolni Poszukiwawczej Rudy Uranowej w Kowarach k. Karpacza, zapraszamy w podziemia.

Zamek Chojnik
Zamek Chojnik

Zamek Chojnik– zamek usytuowany nieopodal Jeleniej Góry-Sobieszowa,10km od Karpacza, na szczycie góry Chojnik w Karkonoszach. Góra ta wznosi się na wysokość 627 metrów n.p.m., a od jej południowo-wschodniej strony znajduje się 150-metrowe urwisko opadające do tzw. Piekielnej Doliny. Warownia znajduje się na terenie rezerwatu przyrody, który jest eksklawą Karkonoskiego Parku Narodowego.